مجموعه ی به دور از روحانیت به انحراف کشیده می شود

بعد از ظهر چهارشنبه 17 بهمن حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری، تولیت آستان قدس حسینی (ع)  در نشستی خبری که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: حقا توسعه رسانه‌ها و بسترسازی مناسب برای فعالیت‌های گسترده رسانه ای در ابعاد مختلف و متناسب با نیاز جامعه، از دستاوردهای ارزشمند انقلاب و نظام اسلامی است.
وی با قدردانی از رسانه‌ها تاکید کرد که تمام رسانه‌ها و خبرنگاران طی 4 دهه گذشته همواره همراه نظام اسلامی زمینه انعکاس شفاف اخبار و کارکردها را به خوبی فراهم کرده‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با بیان اینکه علت محدثه انقلاب اسلامی ایران، مردم، رهبری توانمند و مدیریت روحانیت بوده است، گفت: حضور مردم، مدیریت و پشتیبانی روحانیت و راهبری رهبر معظم انقلاب ، از عناصر بقا و دوام انقلاب و نظام اسلامی است.
دبیر جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: هر مجموعه‌ای که از روحانیت آگاه دور بوده و فاصله داشت، غالبا به انحراف کشیده شد.
وی تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستاد، به دلیل حضور حضرت امام راحل و بعد از ایشان مقام معظم رهبری در راس این حرکت بزرگ بوده است.
تولیت آستان قدس حسینی (ع) با بیان اینکه معمولا تمام انقلاب‌ها منجر به تلاطم می شود، گفت: انقلاب اسلامی با تمام انقلاب‌ها تفاوت داشت، زیرا یک خواسته ایدئولوژی جدید را در جامعه بسط داد، انقلاب اسلام حقیقی را به جامعه معرفی کرد و آن را بسط داد.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب، توطئه های مختلفی را طرح ریزی و اجرا کردند، گفت: اگر هر یک از این توطئه ها برای سایر کشورهای مدعی قدرت واقع شده بود، شیرازه آنها را بر هم می زد.
وی گفت: جامعه روحانیت در استان فارس و شیراز نیز قبل از سال 42 با حضور شخصیت‌های بزرگی تشکیل شد و بعد از سال 42 همراهی منظمی با حضرت امام خمینی(ره) داشت.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با تصریح اینکه جامعه روحانیت همواره با مردم همراهی داشته و در خدمت مردم بوده و در دوران انقلاب نیز فعالیت‌ها را مدیریت کرده است، گفت: امروز هم جایگاه مردمی روحانیت را هیچ یک از گروه‌ها ندارند؛ روحانیت همچنان مامن مردم بوده و جامعه انتظار دارد که روحانیت در همه امور ورود کند.
وی با تصریح اینکه جامعه روحانیت شیراز خود را موظف می داند که زیان مردم باشد، گفت: جامعه روحانیت با هیچ کس عقد اخوت ندارد، تنها خط قرمز ما رهبری معظم انقلاب است.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری تاکید کرد که با برنامه ریزی جدید شاهد بسط و گسترش فعالیت جامعه روحانیت در سطح استان فارس خواهیم بود و گفت: جامعه روحانیت از ابتدا پشت سر حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده و در تمام فراز و نشیب‌ها ورود داشته است.


دبیر جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد که جامعه روحانیت شیراز با هر کس که به دنبال خیانت به مردم و کشور باشد، بدون اغماض، برخورد و از هر مسئولی که در مسیر الهی، خط رهبری و در راه خدمت به مردم باشد، پشتیبانی خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با تاکید براینکه این نظام اسلامی منبعث از دستورات پیامبر مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) بوده است، گفت: این انقلاب توسط مردم محروم و به رهبری روحانیت حادث شد و تا امروز مردم در همه صحنه‌ها حضوری موثر داشته و پشتیبان نظام و انقلابشان بوده اند.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با تصریح اینکه هر لنگ و توقفی در کار بوده مربوط به مسئولان بوده نه مردم، خاطرنشان کرد: استان فارس همواره و در تمام حوزه‌ها در قله بوده است.
وی تاکید کرد که مسئولان باید خود را با مردم همراه کرده و سرعت حرکتشان را با مردم تنظیم کنند و گفت: مسئولان ارشد استان باید با مدیرانی که توان حرکت همراه مردم را ندارند، خداحافظی کنند.

اذن ورود

أَللَّهُمَّ إِنّي وَقَفْتُ عَلى بابٍ مِنْ أَبْوابِ بُيُوتِ نَبِيِّكَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ‏ وَالِهِ، وَقَدْ مَنَعْتَ النَّاسَ أَنْ يَدْخُلُوا إِلّا بِإِذْنِهِ، فَقُلْتَ «يا أَيُّهَا الَّذينَ امَنُوالاتَدْخُلُوا بُيُوتَ النَّبِيِّ إِلّا أَنْ يُؤْذَنَ لَكُمْ»(7). أَللَّهُمَّ إِنّي أَعْتَقِدُ حُرْمَةَ صاحِبِ هذَا الْمَشْهَدِ الشَّريفِ في غَيْبَتِهِ كَما أَعْتَقِدُها في حَضْرَتِهِ ، وَأَعْلَمُ أَنَّ رَسُولَكَ وَخُلَفآءَكَ عَلَيْهِمُ السَّلامُ‏ أَحْيآءٌ، عِنْدَكَ يُرْزَقُونَ، يَرَوْنَ مَقامي، وَيَسْمَعُونَ كَلامي، وَيَرُدُّونَ ‏سَلامي، وَأَنَّكَ حَجَبْتَ عَنْ سَمْعي كَلامَهُمْ، وَفَتَحْتَ بابَ فَهْمي بِلَذيذِ مُناجاتِهِمْ. وَإِنّي أَسْتَأْذِنُكَ يا رَبِّ أَوَّلاً، وَأَسْتَأْذِنُ رَسُولَكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَالِهِ ‏ثانِياً، وَأَسْتَأْذِنُ خَليفَتَكَ الْإِمامَ الْمَفْرُوضَ عَلَيَّ طاعَتُهُ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى‏ الرِّضا عَلَيْهِ السَّلامُ ، (8) وَالْمَلآئِكَةَ الْمُوَكَّلينَ بِهذِهِ الْبُقْعَةِ الْمُبارَكَةِ ثالِثاً. ءَأَدْخُلُ يا رَسُولَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا حُجَّةَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا مَلآئِكَةَ اللَّهِ ‏الْمُقَرَّبينَ الْمُقيمينَ في هذَا الْمَشْهَدِ، فَأْذَنْ لي يا مَوْلايَ فِي الدُّخُولِ‏ أَفْضَلَ ما أَذِنْتَ لِأَحَدٍ مِنْ أَوْلِيآئِكَ، فَإِنْ لَمْ أَكُنْ أَهْلاً لِذلِكَ، فَأَنْتَ أَهْلٌ لَهُ.

© تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین بن موسی الکاظم(ع) می باشد

© Copyright 2009-2015 alaeddinhosein.com , All Rights Reserved