فرهنگ یک کشور همان بافت میراثی و قدیم آن کشور است

در دیدار فرماندار شیراز با حجت الاسلام و المسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز و تولیت آستان مقدس حضرت سید علاء الدین حسین (ع) ایشان ضمن تبریک بابت انتخاب بعنوان فرماندار شیراز گفت در جوار مضجع این امامزاده لازم التکریم از خداوند متعال برایتان در این مسئولیت جدید و در تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران موفقیت مسئلت می نمایم .

 

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه فرمانداری در واقع نقش پدری یک شهر را دارد گفت : در کشور ما فرماندار به معنای اتم و کامل آن اختیارات تام ندارد . اگر یک مدیریت واحد شهری در جامعه و هر شهری حاکم باشد طبعا کارها بهتر پیش میرود و مشکلات کمتری را شاهد خواهیم بود و امور اجرایی شهر باید یک کانال ورودی داشته باشد متاسفانه همه مدیران خود را صاحب نظر میدانند و این تعدد دستگاههای تصمصم گیرنده اجرایی در امور شهری مشکلات فرمانداری را بیشتر میکند و یکی از ضعف هایی که داریم عدم وجود مدیر واحد شهری است ، اگر این مدیر واحد وجود داشت مشکلات شهر کمتر از این بود و کارها راحت تر پیش میرفت .

 

تولیت آستان قدس حسینی (ع) در ادامه با ذکر مثالی از حضرت آیت الله حائری مبنی بر اینکه ظاهر شهر شیراز مانند یک حوض است ولی وقتی وارد میشوید میبینید اقیانوس بزرگی در زیر آن وجود دارد گفت : شیراز عظمت بزرگی در همه ابعاد دارد و به حمدالله در همه زمینه ها اعم از فرهنگی و اجتماعی و علمی میدرخشد و ظرفیت های زیادی مخصوصاً در در زمینه علمی دارد و از آن طرف مشکلات خاص خودش را هم دارد و متاسفانه چوب بعضی از سوء مدیریتها و دیدگاههای بسته را نیز از سابق خورده است و اختلافات سیاسی بر روی کلیه امور این شهر و استان سایه انداخته و منافع حزبی و سیاسی و شخصی بر منافع شهر ترجیح داده شده است . این میطلبد که در مدیریت کلان شهر شیراز از وجود نیروهایی بهره برده شود که منافع شهر را بر منافع حزب و گروه و دسته ترجیح دهند .

 

ایشان در ادامه ضمن بیان اینکه سیاسی بودن ایرادی ندارد اما اینکه بخواهیم دیدگاه سیاسی خود را حاکم بر جامعه کنیم درست نیست و موجبات نارضایتی و چند دستگی را پیش می آورد گفت : رمز موفقیت هایی که در اصفهان وجود دارد این است که برای منافع همه با هم هستند حتی اگر از جناحهای مختلف باشند و اختلافات سیاسی زیادی با هم داشته باشند .

 

در شهر شیراز هم تاکنون فعالیت ها و کارهای بسیار زیادی انجام شده ولی چون یک دست بودند صدای زیاد و نمود نداشته .

 

ما باید یکدیگر را پوشش بدهیم و در مسائل کلان همدیگر را همراهی کنیم و مطالب کلان شهر را همه با هم بیان کنیم و شما بعنوان فرماندار مرکز استان میتوانید با بهره گیری از نیروهایی با دیدگاههای متفاوت که فقط به فکر منافع شهر شیراز هستند و مهم برایشان عمل به منویات و توصیه های رهبر معظم انقلاب در رابطه با شیراز و مسائل مختلف است و این کار خوب را تبدیل به یک فرهنگ کنید .

 

تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین (ع) در ادامه با اشاره به وضعیت اطراف حرمهای مطهر و خالی شدن این مناطق از افراد اصیل و جایگزین شدن مهاجرین سایر کشورها گفت : شهر شیراز از دیرباز دارای مردمانی نجیب ، صادق و مهمان نواز بوده و این خصوصیات جزء بافت روحی مردم این شهر است و همین روحیه زمینه مهاجرت پذیر بودن شیراز را فراهم کرده است و تفاوت ما با کشورهای اروپایی در همین است که در آن کشورها مهاجرین وقتی وارد آنجا میشوند موظف هستند فرهنگ و قوانین آن کشور را پاس بدارند اما در کشور ما بعضی مواقع فرهنگ مهاجران بر فرهنگ ما غلبه میکند و الان شاهدیم که در بافت قدیم مهاجرین حکومت میکند که کار بسیار خطرناک برای امنیت شهر و حتی کشور است و ما با بها دادن به بافت قدیم می توانیم جلوگیری کنیم از این معضل بزرگ فر هنگی و اجتماعی .

 

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در پایان این دیدار با بیان اینکه فرهنگ یک کشور همان بافت میراثی و قدیم آن کشور است گفت : انتظار است با واگذاری این مناطق به بخش خصوصی و اعتماد به سرمایه گذاران و احیا این منطقه کار ماندگار انجام دهید و دیدگاه جامعه روحانیت شیراز هم این است که باید به بافت قدیم توجه شود و از شما هم انتظار داریم که با خط کردن مسئولین کارهای این بخش را در اولویت قرار دهید و توجه ویژه داشته باشید و برایتان در این مسئولیت آرزوی موفقیت دارم .

اذن ورود

أَللَّهُمَّ إِنّي وَقَفْتُ عَلى بابٍ مِنْ أَبْوابِ بُيُوتِ نَبِيِّكَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ‏ وَالِهِ، وَقَدْ مَنَعْتَ النَّاسَ أَنْ يَدْخُلُوا إِلّا بِإِذْنِهِ، فَقُلْتَ «يا أَيُّهَا الَّذينَ امَنُوالاتَدْخُلُوا بُيُوتَ النَّبِيِّ إِلّا أَنْ يُؤْذَنَ لَكُمْ»(7). أَللَّهُمَّ إِنّي أَعْتَقِدُ حُرْمَةَ صاحِبِ هذَا الْمَشْهَدِ الشَّريفِ في غَيْبَتِهِ كَما أَعْتَقِدُها في حَضْرَتِهِ ، وَأَعْلَمُ أَنَّ رَسُولَكَ وَخُلَفآءَكَ عَلَيْهِمُ السَّلامُ‏ أَحْيآءٌ، عِنْدَكَ يُرْزَقُونَ، يَرَوْنَ مَقامي، وَيَسْمَعُونَ كَلامي، وَيَرُدُّونَ ‏سَلامي، وَأَنَّكَ حَجَبْتَ عَنْ سَمْعي كَلامَهُمْ، وَفَتَحْتَ بابَ فَهْمي بِلَذيذِ مُناجاتِهِمْ. وَإِنّي أَسْتَأْذِنُكَ يا رَبِّ أَوَّلاً، وَأَسْتَأْذِنُ رَسُولَكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَالِهِ ‏ثانِياً، وَأَسْتَأْذِنُ خَليفَتَكَ الْإِمامَ الْمَفْرُوضَ عَلَيَّ طاعَتُهُ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى‏ الرِّضا عَلَيْهِ السَّلامُ ، (8) وَالْمَلآئِكَةَ الْمُوَكَّلينَ بِهذِهِ الْبُقْعَةِ الْمُبارَكَةِ ثالِثاً. ءَأَدْخُلُ يا رَسُولَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا حُجَّةَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا مَلآئِكَةَ اللَّهِ ‏الْمُقَرَّبينَ الْمُقيمينَ في هذَا الْمَشْهَدِ، فَأْذَنْ لي يا مَوْلايَ فِي الدُّخُولِ‏ أَفْضَلَ ما أَذِنْتَ لِأَحَدٍ مِنْ أَوْلِيآئِكَ، فَإِنْ لَمْ أَكُنْ أَهْلاً لِذلِكَ، فَأَنْتَ أَهْلٌ لَهُ.

© تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین بن موسی الکاظم(ع) می باشد

© Copyright 2009-2015 alaeddinhosein.com , All Rights Reserved