بافت تاریخی و فرهنگی شیراز نگین انگشتری فارس است

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در دیدار با شهردار جدید منطقه هشت شیراز ضمن تبریک به مهندس قلندری بابت انتصاب ایشان بعنوان شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی و آرزوی موفقیت در سمت جدید و  قدردانی از زحمات مهندس شهدوست شهردار سابق این منطقه گفت :

دغدغه ما این است که فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند محور تمام فعالیت ها باید حرم ها باشند انجام شود و انتظاری که از جنابعالی و همکاران در مجموعه شهرداری داریم این است که امکانات این معنا را فراهم کنید .

ایشان در ادامه با اشاره به معظلات اجتماعی و فرهنگی اطراف حرمها و این منطقه گفت :

بافت تاریخی و فرهنگی شیراز نگین انگشتری فارس است  . علمای بزرگ و شخصیت های بزرگ علم و دین و اخلاق در این منطقه سکونت داشته اند و  می توان گفت این مناطق مادر استان فارس و شهر شیراز است و این زیبنده شهر شیراز نیست که بافت تاریخی آن مرکزی برای مفاسد مختلف بشود  .

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در ادامه با تاکید بر کار جهادی و انقلابی و دوری کردن از شعار بجای کار گفت : بنده اطلاع دارم که دستانی در کار است که بدنبال این هستند تا هویت و مرکزیت شیراز را از این منطقه دور کنند . شهرداری بافت فرهنگی تاریخی متولی این بافت تاریخی و مذهبی است . اگر شما برای این بافت دلسوزی نکنید دیگران هم دلسوزی نمیکنند و نتیجه اش این می شود که الان میبینیم خیلی از خانواده های مذهبی و اصیل از این منطقه رفته اند  و امیدوارم که ان شاءالله با دلسوزی های جنابعالی و دیگر دوستان این وضعیت این منطقه از این وضعیت نگران کننده خارج شود .

ایشان در پایان ضمن امیدواری و تاکید بر اتصال دو حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) و حضرت سید علاءالدین حسین بن موسی الکاظم به یکدیگر گفت : امیدوارم با پشتکار شما به زودی این دو حرم مطهر به یکدیگر متصل شود و محل تجمعی شود برای مردم شریف شیراز و بنده نیز آنچه در توان دارم به عنوان خادم این امامزاده و خادم جامعه روحانیت شیراز برای پیشرفت مجموعه بافت فرهنگی سر سوزنی کم نخواهم گذاشت .

در ابتدای این دیدار مهندس قلندری ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در این منطقه و خدمت به امامزادگان واجب التکریم در این منطقه و خطاب به حجت الاسلام و المسلمین طاهری گفت : انشاءالله با همیاری ها و رهنمودهای شما بتوانیم هر آنچه را که در توان داریم جهت خدمت به این امامزادگان واجب التکریم بگذاریم و با دعای شما گامی موثر جهت از بین بردن معضلات و مشکلات منطقه بر داریم

اذن ورود

أَللَّهُمَّ إِنّي وَقَفْتُ عَلى بابٍ مِنْ أَبْوابِ بُيُوتِ نَبِيِّكَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ‏ وَالِهِ، وَقَدْ مَنَعْتَ النَّاسَ أَنْ يَدْخُلُوا إِلّا بِإِذْنِهِ، فَقُلْتَ «يا أَيُّهَا الَّذينَ امَنُوالاتَدْخُلُوا بُيُوتَ النَّبِيِّ إِلّا أَنْ يُؤْذَنَ لَكُمْ»(7). أَللَّهُمَّ إِنّي أَعْتَقِدُ حُرْمَةَ صاحِبِ هذَا الْمَشْهَدِ الشَّريفِ في غَيْبَتِهِ كَما أَعْتَقِدُها في حَضْرَتِهِ ، وَأَعْلَمُ أَنَّ رَسُولَكَ وَخُلَفآءَكَ عَلَيْهِمُ السَّلامُ‏ أَحْيآءٌ، عِنْدَكَ يُرْزَقُونَ، يَرَوْنَ مَقامي، وَيَسْمَعُونَ كَلامي، وَيَرُدُّونَ ‏سَلامي، وَأَنَّكَ حَجَبْتَ عَنْ سَمْعي كَلامَهُمْ، وَفَتَحْتَ بابَ فَهْمي بِلَذيذِ مُناجاتِهِمْ. وَإِنّي أَسْتَأْذِنُكَ يا رَبِّ أَوَّلاً، وَأَسْتَأْذِنُ رَسُولَكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَالِهِ ‏ثانِياً، وَأَسْتَأْذِنُ خَليفَتَكَ الْإِمامَ الْمَفْرُوضَ عَلَيَّ طاعَتُهُ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى‏ الرِّضا عَلَيْهِ السَّلامُ ، (8) وَالْمَلآئِكَةَ الْمُوَكَّلينَ بِهذِهِ الْبُقْعَةِ الْمُبارَكَةِ ثالِثاً. ءَأَدْخُلُ يا رَسُولَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا حُجَّةَ اللَّهِ، ءَأَدْخُلُ يا مَلآئِكَةَ اللَّهِ ‏الْمُقَرَّبينَ الْمُقيمينَ في هذَا الْمَشْهَدِ، فَأْذَنْ لي يا مَوْلايَ فِي الدُّخُولِ‏ أَفْضَلَ ما أَذِنْتَ لِأَحَدٍ مِنْ أَوْلِيآئِكَ، فَإِنْ لَمْ أَكُنْ أَهْلاً لِذلِكَ، فَأَنْتَ أَهْلٌ لَهُ.

© تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین بن موسی الکاظم(ع) می باشد

© Copyright 2009-2015 alaeddinhosein.com , All Rights Reserved