بندگی و تکلیف محوری دو ویژگی بارز حضرت زهرا (س) است

بندگی و تکلیف محوری دو ویژگی بارز حضرت زهرا (س) است
روز زن طاهری

حجت الاسلام طاهری با حضور در گردهمایی مادرانه خانواده معنوی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با برکت حضرت فاطمه علیها السلام و روز زن گفت :
اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها محور خلقت مطرح شده و در حدیث کساء به این موضوع اشاره شده به دلیل ویژگی های برجسته آن بانوی بزرگوار است که مهمترین آنها دو خصلت برجسته است که در وجود پر برکت ایشان نهادینه بوده است.

وی افزود: اولین ویژگی «بنده بودن» آن حضرت است به طوری که شب ها تا به صبح به عبادت مشغول بود و از فرط عبادت پاهای مبارکش ورم می کرد و برای همه ی مومنین دعا می کرد اما خود را فراموش می کرد چرا که محو در بندگی و عبودیت خدا بود.

تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین علیه السلام با اذعان به جایگاه رفیع حضرت زهرا (س) نزد علمای اهل سنت و اشاره به احادیث ارزشمندی که از آنها برجای مانده است گفت :
حاکم نیشابوری که از عالمان اهل تسنن است در حدیثی صحیح از عایشه نقل می کند که هر زمان حضرت فاطمه سلام الله علیها بر پیامبر (ص) وارد می شد وجود با برکت رسول اکرم (ص) به احترام ایشان از جای بر می خواست و با عشق و شعف خوش آمدگویی می کرد و جلو می آمد و بر دستان دخترش بوسه می زد.
ابوبکر محمد بن حسین آجری از دیگر عالمان اهل تسنن به این حدیث می افزاید که حضرت فاطمه سلام الله علیها هم هر زمان پیامبر به دیدارش می آمد همین کار را متقابلا انجام می داد.

مسئول مدرسه علمیه محمودیه ادامه داد؛ عشق و احترام پیامبر (ص) به حضرت زهرا (س) به اندازه ای بود که در زمان بیماری که منجر به مرگ ایشان شد و حتی توان راه رفتن و برخواستن نداشت، چون دختر گرامی ایشان به دیدارشان رفتند همان رفتار همیشگی‌ را تکرار کرد.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه ویژگی دوم حضرت زهرا (س) تکلیف محوری بود اظهار داشت : تکلیف محوری ویژگی بارز آن بانوی بی همتا بود و در هر جا و موضوعی به طور کامل رعایت تکلیف هایی که بر عهده داشت را می کرد و حتی زمانی که آیه خطاب به مومنین نازل شد که پیامبر (ص) را به مانند یکی از خود صدا نزنید، حضرت زهرا (س) که دختر آن حضرت بود از ترس اینکه نکند با پدر خطاب کردن وجود نازنین پیامبر (ص) از تکلیفی که دارد عدول کرده باشد، به همین خاطر او نیز مانند دیگران پیامبر (ص) را رسول الله (ص) صدا می کرد.

طاهری افزود: اینجاست که پیامبر (ص) خطاب به دختر بزرگوارش می فرماید که تو از من و من از تو هستم و تکلیف تو این است که مرا پدر صدا کنی تا هم قلب من شاد شود و هم خدا راضی گردد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اذعان به اینکه تنها راه نجات ما نیز تمسک به همین دو ویژگی است گفت : بندگی و تکلیف محوری رمز نجات هر انسانی است و به ویژه در نظام اسلامی باید به این دو مهم توجه ویژه داشته باشیم تا ان شالله در مسیر اهل بیت علیهم السلام سعادتمند شویم.

بندگی و تکلیف محوری دو ویژگی بارز حضرت زهرا (س) است

بندگی و تکلیف محوری دو ویژگی بارز حضرت زهرا (س) است
روز زن طاهری