حجت الاسلام طاهری ؛ کمیته ی امداد نماد توجه و اهمیت نظام اسلامی به محرومین جهان است.

حجت الاسلام طاهری ؛ کمیته ی امداد نماد توجه و اهمیت نظام اسلامی به محرومین جهان است.

تولیت حرم مطهر سید علاءالدین حسین علیه السلام با بیان اینکه نقش اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) بلاگردانی از نظام اسلامی است گفت : شما در حال خدمت رسانی به عزیزانی هستید که جز شما پشت و پناهی ندارند و خداوند رسیدگی به امور آنها را به عهده شما سپرده و شما را برای این توفیق و خدمت بزرگ انتخاب کرده است. مددجویان شاید بخاطر بحران های خانوادگی و اقتصادی از اسب افتاده باشند اما از اصل نیفتاده اند و به عنوان بندگان محبوب خدا و دوستداران اهل بیت (ع) و مسلمانانی محجوب مایه افتخار کشور هستند.

طاهری افزود : همانطور که قبلا هم اشاره کردم اگر خدمت شما عزیزان کمیته امداد به این محرومان نبود، امکان نداشت که نظام اسلامی ما از شر این همه توطئه ی خبیثان و دشمنان در امان بماند و شما با کار خود باعث بلاگردانی از نظام و بیمه ی کشور شده اید.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به داستان ملاقات علی بن مهزیار با امام زمان (عج) که پس از ۲۰ بار حج صورت پذیرفت اذعان داشت ؛ وقتی ایشان بالاخره موفق به دیدار صاحب الزمان (عج) شدند حضرت سه نکته را که از موانع تاخیر در دیدار ایشان بود عنوان کردند. اول قطع رحم و کنار گذاشتن خانواده و رفت و آمد با خویشان ، دوم توجه بیش از حد به جمع آوری مال توسط افراد جامعه و سوم فراموشی محرومان و ضعفا که به صراحت قرآن، دارای حق و سهم معلوم و مشخص در اموال همه ی افراد جامعه به ویژه توانگران هستند.

وی ادامه داد ؛ اینکه می گویم شما یاران امام زمان (عج) هستید به همین خاطر است که محرومان جامعه را فراموش نکرده اید و عمر خود را وقف خدمت رسانی به ضعیفان جامعه ی اسلامی و دوستداران اهل بیت (ع) ساخته اید و اگر در بیداری مرفهمین و افراد ثروتمند برای ادای حق محرومانی که خدا در ثروت آنها قرار داده نقش آفرینی کنید و آن را جزو رسالت های کمیته ی امداد قرار دهید، قطعا در بر طرف شدن موانع ظهور اثرگذار خواهید بود.

حجت الاسلام طاهری با ذکر خدمات بی مانند و عظیم آیت الله بروجردی به جهان اسلام و شخصیت کم نظیرشان گفت : ایشان در ایام پایانی عمر دائم گریه می کردند که چیزی برای ارائه به خدا ندارند و دستشان خالی است و در پاسخ افرادی که از این حالت متعجب بودند این حدیث را می خواندند که «اَخْلِصِ الْعَمَلَ فَاِنَّ النَّاقِدَ بَصِيرٌ». یعنی کسیکه عمل های انسان را روز حساب نقد می کند بسیار آگاه است و فقط برای اعمال با اخلاص ارزش قائل است.

ایشان ادامه داد ؛ همین آیت الله بروجردی می گوید در خواب دیدم که در مجلسی تمام عالمان بزرگ شیعه از اولین و آخرین نشسته اند و چون نور می درخشند و حضرت رسول اکرم (ص) در بالای مجلس نشسته و در کمال تعجب نزدیک ترین فرد به ایشان عموی من «سید جواد بروجردی» است. پیامبر (ص) چون متوجه تعجب من شد که چطور در میان تمام این عالمان ، مرحوم سید جواد بروجردی از همه به ایشان نزدیک تر است چنین فرمود که دلیل این جایگاه توجه بیشتر عموی من به حال محرومان است.

تولیت حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع) گفت : اینها نشان می دهد که جایگاه خدمت رسانی به محرومین دارای چه ارزش و عظمتی است که خدا شما را برای آن انتخاب کرده و از این جهت باید گفت که این جایگاه گوارای شما باد چرا که به کار توصیه شده ی خدا و اهل بیت (ع) مشغول هستید‌.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به سختی ها و محرومیت هایی که در جامعه وجود دارد و لزوم توسعه و تعمیق خدمت رسانی به محرومین گفت: در حدیث جابر جعفی است که امام باقر (ع) در پاسخ به این پرسش که ظهور کی خواهد بود سه مرتبه فرمود؛ تا غربال نشوید. و این یعنی سختی ها و محرومیت ها و واکنش های ما نسبت به آنها است که در جدایی کامل بدی ها از زیبایی ها موثر است و زمینه ساز ظهور خواهد بود.

دبیر جامعه روحانیت شیراز در پایان از مسئولین کمیته امداد خواست تا ضمن حفظ آبرو و کرامت مددجویان، زمینه های لازم برای کمک مستقیم افرادی که می خواهند بدون واسطه به نیازمندان و محرومان کمک کنند را فراهم سازند تا ظرفیت این افراد نیز در راه کمک به ریشه کنی فقر و محرومیت در جامعه افزوده شود.

حجت الاسلام طاهری ؛ کمیته ی امداد نماد توجه و اهمیت نظام اسلامی به محرومین جهان است.

حجت الاسلام طاهری ؛ کمیته ی امداد نماد توجه و اهمیت نظام اسلامی به محرومین جهان است.