در انتخابات پیش رو روحانیت توصیه های مقام معظم رهبری (حفظه الله) را دنبال خواهد کرد.

در انتخابات پیش رو روحانیت توصیه های مقام معظم رهبری (حفظه الله) را دنبال خواهد کرد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: روحانیت  در تمام طول تاریخ و تا امروز خود را موظف به پیگیری امور مردم میداند.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری در جلسه جامعه روحانیت شیراز  ضمن تسلیت ایام  شهادت با حضرت فاطمه زهرا (س) گفت ؛ برخی اعضای جامعه روحانیت شیراز همزمان عضو جامعه مبارز روحانیت کشور نیز هستند و قطعا در انتخابات پیش رو توصیه های مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله) را در این زمینه دنبال خواهند کرد.


وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی توسط حماس عنوان کرد: جبهه مقاومت در موضوع طوفان الاقصی عملکرد غرورآفرینی داشته و رژیم صهیونیستی را به درستی بی آبرو کرده و بنا به فرموده امام خامنه ای (حفظه الله) امروز دیگر این رژیم غاصب ضربه فنی شده. شکی نیست که این خیزش جهانی و زلزله ای که در سرزمین اشغالی برپا شده به برکت حضرت امام (ره) و کشتی بانی مقام معظم رهبری(حفظه الله) بوده است.
تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) با انتقاد از اخذ وجوهات شرعی توسط غیر روحانیون متذکر شد: در گذشته تعدادی از علماء وارسته در هر شهر وجود داشتند که محل رجوع مردم برای پرداخت حقوق الهی نسبت به اموالشان بودند ، اما متاسفانه امروز دریافت کنندگان وجوهات شرعیه افزایش بی قائده ای یافته و همین موضوع باعث شده به اعتماد مردم متدین خدشه وارد شود.
مسئول حوزه علمیه محمودیه شیراز با اشاره به ورود خیریه ها به جمع آوری وجوهات شرعیه اذعان داشت: از دستگاه هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که در جریان موضوع هستند  توقع نظارت بیشتری در این خصوص وجود دارد،چرا که این قبیل خیریه ها وجوهات را بدون داشتن هیچ اختیاری در این زمینه ، آنرا هزینه می کنند و حتی برخی هزینه در مواردی که شرعا مجاز نیست مصرف می کنند.
طاهری افزود:ویژگی بارز روحانیت از گذشته این بوده که به امور مردم رسیدگی می کرده و در بر طرف ساختن مسائل جامعه نقش محوری داشته است . اما امروزه برخی هجمه ها به روحانیت وارد می شود که منصفانه نیست، در حالیکه قطعا روحانیت از مشکلات روز مردم و جامعه خبر دار است  و خود از اقشاری محسوب می شود که با بیشترین مشکلات دست به گریبان است و حتی در تامین دارو، مسکن و مسائل معیشتی دچار تنگنا است و این مطلب کاملا بر افرادی که با این طبقه ارتباط دارند روشن است.
حجت الاسلام والمسلمین طاهری در ادامه با تبریک هفته بسیج گفت : بسیج در همه فراز و نشیب های انقلاب حضور تعیین کننده داشته است و آنچه امروز در جهان اسلام و بیداری مردم در جهان شاهد هستیم از آثار و برکات بسیج است و حتی این بسیج بود که  توطئه صهیونیستی سال گذشته کشور را از کار انداخت.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با انتقاد از راه اندازی «خیابان غذا» در شیراز بدون ملاحظات فرهنگی گفت: عجیب است که مصوبه دوره قبل شورای اسلامی شهر شیراز باید در این دوره و از سوی اعضایی که دارای سابقه ی ولایی و مذهبی هستند به  اجرا در آید در حالیکه آسیب های فرهنگی و اجتماعی آن  نادیده گرفته شده است. قرآن به صراحت شب را زمانی برای آرامش می داند و ایجاد فعالیت شبانه ما را از سبک زندگی اسلامی ایرانی دور می کند و بر نهاد خانواده تاثیر منفی دارد. این در حالی است که مقام معظم رهبری (حفظه الله) تاکیدات فراوانی بر رعایت پیوست فرهنگی پیش از اجرای طرح های اینچنینی دارند و اکنون در سومین حرم اهل بیت (ع) که باید الگویی برای جهان اسلام باشد، شاهد راه اندازی مراکز تجمع شبانه بدون ملاحظه ی پیوست فرهنگی هستیم.
وی افزود ؛ در حالی که دغدغه های مردم متدین و خانواده دوست شیرازی برای تبدیل شدن خیابان غذا به یک معضل فرهنگی اجتماعی رو به افزایش است،  هیچ یک از دست اندرکاران این طرح در خصوص برطرف ساختن این نگرانی توضیحی ارائه نمی کنند در صورتیکه این ضرورت وجود دارد تا زمانی که برای این خیابان پیوست فرهنگی تهیه نشده از افتتاح آن جلوگیری شود.
طاهری در بخش دیگری از سخنانش موضوع ذرت های آلوده را مورد توجه قرار داد و گفت : سوال این است که وقتی آقای اژه ای در سال گذشته در سفر به بندرعباس دستور جلوگیری استفاده از ذرتهای آلوده را صادر کردند  با چراغ سبز چه کسی این محموله وارد استان فارس شده ؟ و ما مطلع هستیم که شدت آلودگی ذرت ها به اندازه ای است که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده حتی برای تهیه الکل طبی نیز قابل استفاده نیست لذا از استاندار محترم و دادستان محترم استان و مسئولین محترم سازمان جهاد کشاورزی استان تقاضای ورود قاطع به این موضوع و شناسائی و برخورد با کسانیکه به دنبال منافع اینچنین کثیف هستند میباشیم.

وی در  سخنان خود با انتقاد از پیگیری سازمان میراث فرهنگی در برداشتن حریم امامزاده بی بی دختران بیان داشت: این مایه تاسف است که در سومین حرم اهل بیت (ع) و شهری که امامزادگان آن دارای احترام ویژه ای در بین مردم هستند، شاهد باشیم که برای رضایت یک سرمایه گذار، به دنبال برداشتن حریم این امامزاده باشند و به جای آن نرده بگذارند و آن را از یک مکان مقدس به یک پاتوق گردشگری تبدیل کنند.

در انتخابات پیش رو روحانیت توصیه های مقام معظم رهبری (حفظه الله) را دنبال خواهد کرد.

در انتخابات پیش رو روحانیت توصیه های مقام معظم رهبری (حفظه الله) را دنبال خواهد کرد.