روحانیت اگر مسلح به سواد رسانه ای و اجتماعی نباشد شایسته ی مطرح شدن نیست.

روحانیت اگر مسلح به سواد رسانه ای و اجتماعی نباشد شایسته ی مطرح شدن نیست.

نشست کانون های مساجد استان با حضور امامان جماعت و مسئولین کانون های فرهنگی در محل حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین علیه السلام برگزار شد.

تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین علیه السلام به عنوان سخنران این مراسم با اشاره به جایگاه بالایی که مسجد در تمدن اسلامی دارد گفت :
بقعه ای بالاتر از مسجد نمی توان پیدا کرد و اولین جایی که در عالم دنیا بنا شده است مسجد است و پیامبر اکرم (ص) اولین قدم را برای تشکیل حکومت اسلامی پس از ساخت مسجد برداشت.

طاهری ادامه داد: مساجد ما باید مرکز رشد و نمو جوانان و فرزندان ما باشد و این اتفاق با حضور امام جماعت محقق می شود و مسجد به این شکل روح و حیات پیدا می‌کند و این نشان دهنده ی اهمیت جایگاه امام جماعت مسجد است.

دبیر جامعه روحانیت شیراز اظهار داشت : با اینکه مسجد جایگاه والایی را در کشور و فرهنگ ما دارد اما نسبت به این جایگاه بی توجهی می شود و برای حفظ و ارتقاء این جایگاه برنامه و فکری وجود ندارد و روحانی با امام جماعت شدن کار را تمام شده می داند و بیشتر از نماز و اعمال عبادی مرسوم تکلیفی احساس نمی کند و پرسش این است که چند درصد از روحانیون و امامان جماعت مساجد از مسائل روز کشور آگاهی دارند و مسلط به مباحث روز جامعه هستند؟

مسئول مدرسه علمیه محمودیه افزود : اگر علمای گذشته موفق بودند چون ارتباط دوستانه با مردم داشتند و از ارتباط اداری و تشکیلاتی با مردم حذر کرده و همواره در جشن و شادی و غم مردم خود را دخیل می دانستند. در نقطه مقابل امام جماعتی که به دنبال آمار دادن به این و آن است، به درد این وظیفه نمی خورد و کار در مسجد با آمار دادن جور در نمی آید بلکه هدف باید آدم سازی باشد.

حجت الاسلام طاهری ادامه داد :
امروز اکثر افراد مساجد کهنسالان هستند و دلیل آن گرفتار حواشی شدن و عدم درک درست از جایگاه مسجد است ، در حالیکه نکته مهم خلاقیت نشان دادن برای جذب جوانان و افرادی است که همسایه مسجد و اطراف آن هستند.

وی با اشاره به نقش تربیت گر مسجد اذعان داشت :
آمار ورودی حوزه های علمیه با حضور و تربیت جوانان و نوجوانان در مسجد ارتباط نزدیک دارد و اگر پای مدارس و مردم محله به مسجد باز شود نیازهای حوزه های علمیه و جامعه نیز بر طرف می شود و این مطلب در گرو این است که امام جماعت بتواند سطح سواد رسانه ای، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را بالا ببرد و روحانی که با یک شبهه و سوال جا خالی می کند ، به درد مطرح شدن در جامعه و حضور در مسجد نمی خورد.

روحانیت اگر مسلح به سواد رسانه ای و اجتماعی نباشد شایسته ی مطرح شدن نیست.

روحانیت اگر مسلح به سواد رسانه ای و اجتماعی نباشد شایسته ی مطرح شدن نیست.