بافت تاریخی و فرهنگی شیراز نگین انگشتری فارس است


: 847

. شهرداری بافت فرهنگی تاریخی متولی این بافت تاریخی و مذهبی است . اگر شما برای این بافت دلسوزی نکنید دیگران هم دلسوزی نمیکنند و نتیجه اش این می شود که الان میبینیم خیلی از خانواده های مذهبی و اصیل از این منطقه رفته اند و امیدوارم که ان شاءالله با دلسوزی های جنابعالی و دیگر دوستان این وضعیت این منطقه از این وضعیت نگران کننده خارج شود

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در دیدار با شهردار جدید منطقه هشت شیراز ضمن تبریک به مهندس قلندری بابت انتصاب ایشان بعنوان شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی و آرزوی موفقیت در سمت جدید و  قدردانی از زحمات مهندس شهدوست شهردار سابق این منطقه گفت :

دغدغه ما این است که فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند محور تمام فعالیت ها باید حرم ها باشند انجام شود و انتظاری که از جنابعالی و همکاران در مجموعه شهرداری داریم این است که امکانات این معنا را فراهم کنید .

ایشان در ادامه با اشاره به معظلات اجتماعی و فرهنگی اطراف حرمها و این منطقه گفت :

بافت تاریخی و فرهنگی شیراز نگین انگشتری فارس است  . علمای بزرگ و شخصیت های بزرگ علم و دین و اخلاق در این منطقه سکونت داشته اند و  می توان گفت این مناطق مادر استان فارس و شهر شیراز است و این زیبنده شهر شیراز نیست که بافت تاریخی آن مرکزی برای مفاسد مختلف بشود  .

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در ادامه با تاکید بر کار جهادی و انقلابی و دوری کردن از شعار بجای کار گفت : بنده اطلاع دارم که دستانی در کار است که بدنبال این هستند تا هویت و مرکزیت شیراز را از این منطقه دور کنند . شهرداری بافت فرهنگی تاریخی متولی این بافت تاریخی و مذهبی است . اگر شما برای این بافت دلسوزی نکنید دیگران هم دلسوزی نمیکنند و نتیجه اش این می شود که الان میبینیم خیلی از خانواده های مذهبی و اصیل از این منطقه رفته اند  و امیدوارم که ان شاءالله با دلسوزی های جنابعالی و دیگر دوستان این وضعیت این منطقه از این وضعیت نگران کننده خارج شود .

ایشان در پایان ضمن امیدواری و تاکید بر اتصال دو حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) و حضرت سید علاءالدین حسین بن موسی الکاظم به یکدیگر گفت : امیدوارم با پشتکار شما به زودی این دو حرم مطهر به یکدیگر متصل شود و محل تجمعی شود برای مردم شریف شیراز و بنده نیز آنچه در توان دارم به عنوان خادم این امامزاده و خادم جامعه روحانیت شیراز برای پیشرفت مجموعه بافت فرهنگی سر سوزنی کم نخواهم گذاشت .

در ابتدای این دیدار مهندس قلندری ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در این منطقه و خدمت به امامزادگان واجب التکریم در این منطقه و خطاب به حجت الاسلام و المسلمین طاهری گفت : انشاءالله با همیاری ها و رهنمودهای شما بتوانیم هر آنچه را که در توان داریم جهت خدمت به این امامزادگان واجب التکریم بگذاریم و با دعای شما گامی موثر جهت از بین بردن معضلات و مشکلات منطقه بر داریم

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز - بلوار حسینی - حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع)

تلفن : 07132225750

نمابر :  07132235711

پست الکترونیک: alaeddinhosein@gmail.com

ایتا : @astanehhoseini

صفحه اینستاگرام : astaneh.hoseini