نهی از منکر مختص حجاب نیست


: 1041

احیاء امر به معروف یعنی اینکه در مقابل حق کشی ها بایسیتیم

حجت الاسلام و المسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز و تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین علیه السلام در دیدار با اعضاء ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس گفت :  
خداوند متعال در قرآن کریم برای کسانیکه قدرت حاکمیت پیدا میکنند چهار چیز را اصل و اساس قرار داده که نماز ، زکات ، امر به معروف و نهی از منکر میباشد و شما می خواهید دو اصل فراموش شده از اصول اساسی دین اسلام را زنده کنید که امر به معروف و نهی از منکر است . خداوند میتوانست جهاد و حج را بعنوان اصل معرفی کند ولی بدلیل اهمیت جایگاه امر به معروف و نهی از منکر آنها را اصل قرار داده است .
دبیر جامعه روحانیت شیراز در ادامه با تاکید بر این اینکه قوام یک جامعه اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر است گفت : اگر این دو اصل در جامعه ما رعایت می شد وضع مملکت خیلی بهتر از الان بود . متاسفانه بعضی مسئولین کشور در جورچینی قرار میگیرند که دشمن آنر را چیده است . دشمن به دنبال این است که یک سری از زشتی ها و منکر ها را در جامعه رواج و عادی جلوه دهد و متاسفانه بعضی از نمایندگان مجلس هم که لیستی به مجلسی که در رأس امور است راه پیدا کرده اند در حمایت از بعضی از نقشه های دشمن خواسته یا ناخواسته اقدام میکنند .
تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین (ع) با اشاره به وضعیت بد حجابی و برداشتن روسری از سر و اینکه دشمن در حال شکستن قبح این موضوع و عادی سازی این عمل است و با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط مختص حجاب نیست گفت : 
امروزه وظیفه شماست که بحث امر به معروف و نهی از منکر را گسترده کنید تا به جامعه بفهمانید که هر کاری که اسلام آن را منع کرده جزء منکرات است . 
و توجه داشته باشید که بحث امر به معروف و نهی از منکر فقط بحث برداشتن روسری نیست و اگر فقط روی این موضوع تمرکز داشته باشید ما بقی منکرات فراموش خواهد شد . احیاء امر به معروف و نهی از منکر یعنی اینکه در مقابل حق کشی ها و حق هایی که در جامعه توسط برخی خورده می شود بایستیم در ادارات ما منکراتی وجود دارد ، حق هایی خورده می شود و ظلم هایی می شود که متاسفانه حجاب در مقابل آن ها گم است و به همین دلیل است که مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان تاکید کردند افسران جنگ نرم به میدان بیایند و نسبت به همه منکرات واکنش نشان دهند . همه ما باید به همه منکرات در هر جایی که هستیم حساس باشیم و همه معروف ها را گسترش دهیم و همه منکرها را متذکر شویم و معرفی کنیم و اگر در عمل به  وظیفه خود نسبت به امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی داشته باشیم باید فردای قیامت به دلیل کوتاهی در انجام وظیفه خود جوابگو باشیم . 
مسئول مدرسه علمیه محمودیه شیراز در پایان این دیدار صمیمانه مواردی را در خصوص نحوه امر به معروف و نهی از منکر نکاتی را متذکر شد و تاکید داشت که : این نکته هم مهم است که کسی که تبلیغ می کند از هر نظر شایستگی داشته باشد و کارهای آموزشی را جدی بگیرید . آمران به معروف و ناهیان از منکر باید اخلاق اسلامی داشته و دارای سعه صدر بالا باشند بعضی اوقات ما برخی افراد را با برخورد تند زده می کنیم و به عکس العمل وا میداریم در صورتی که با برخورد نرم و روی گشاده می توان به راحتی تذکرات را داد و آثارش را دید .

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز - بلوار حسینی - حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع)

تلفن : 07132225750

نمابر :  07132235711

پست الکترونیک: alaeddinhosein@gmail.com

ایتا : @astanehhoseini

صفحه اینستاگرام : astaneh.hoseini