برخی جریان های سیاسی تیشه به ریشه نظام می زنند.

برخی جریان های سیاسی تیشه به ریشه نظام می زنند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری ؛ وزارت اطلاعات پیش از وقوع جرم ریشه فساد را بخشکاند/ گران کردن گاز در اوج سرما تدبیر درستی نبود/ برخی جریان های سیاسی در داخل به ریشه نظام تیشه می زنند.

نشست مشترک جامعه روحانیت ، جامعه اساتید ، مسئولین و مدیران مدارس علمیه شیراز با حضور معاون سیاسی، اجتماعی فرهنگی و روحانیت وزارت اطلاعات در حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین علیه السلام برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین طاهری ضمن خوش آمد گویی به حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با اشاره به فساد مربوط به چای دبش که فضای این روزهای جامعه را تحت تاثیر قرار داده است گفت :
به لطف خدا امروز دستگاه های اطلاعاتی کشور جزو برترین سرویس های اطلاعاتی جهان محسوب می شود و اشراف اطلاعاتی غیر قابل انکاری حتی در مرزهای خارجی روی دشمنان دارد.
با این حال وقتی خبرهای مربوط به فسادهای کلان در رسانه ها منتشر می شود، باعث این سوال در ذهن جامعه می شود که چرا دستگاه های اطلاعاتی پیش از وقوع چنین تخلفاتی از آن جلوگیری نمی کنند؟

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اذعان به اینکه وقوع فساد اقتصادی در دستگاه های دولتی باعث لطمه های سنگین به اعتبار نظام و کشور می شود بیان کرد؛
این گونه فسادها یک شبه رخ نمی دهد و چند سال زمان لازم باشد تا این مار تبدیل به افعی شود و حال آنکه حراست ها به نمایندگی از وزارت اطلاعات در دستگاه ها حضور دارند تا پیش از آنکه اولین قدم های فساد برداشته شود مسئله را پیگیری و پیشگیری کنند.

مسئول حوزه علمیه محمودیه شیراز با ابراز تاسف از رفتار برخی مجموعه ها و‌ جریان های سیاسی که در حال تیشه زدن به ریشه ی نظام هستند افزود:
جای تاسف است که این جریانات تنها به کسب قدرت فکر می کنند و حتی از خودزنی هم ابایی ندارند و در شرایطی که کشور تحت فشار دشمن است، با رفتارهای نسنجیده باعث تحمیل هزینه های گزاف به مردم و نظام اسلامی می شوند.

وی ادامه داد؛
این بالاترین خودزنی است که وضعیت کشور را جوری نشان دهیم که گویا همه چیز متوقف یا در حال نابودی است و هیچ اتفاق مثبت یا پیشرفتی در این کشور صورت نمی پذیرد و متاسفانه برخی مجموعه های سیاسی سعی دارند در جامعه اینطور القاء شود که کلیت نظام و روحانیت طرفدار فاسدان و دزدان است و از آنها حمایت و طرفداری می کند.

تولیت آستان مطهر سید علاءالدین حسین علیه السلام با انتقاد از فضایی که توسط این جریانات در کشور ایجاد شده است گفت :
روحانیت همراه مردم در سختی ها و شنوای حرف و درد آنها است و هیچ سنخیتی با فاسدان و جریان هایی که مصالح مردم و نظام را فدای منافع شخصی و جمعی خود می کنند ندارد و ما نیاز داریم تا کلید حل مشکلات به افرادی سپرده شود که همواره در کف میدان و حامی مردم و انقلاب هستند و طعم سختی ها را همراه مردم چشیده اند.

حجت‌الاسلام طاهری افزود :
اینکه بخاطر حفاظت از منابع غنی و ارزشمندکشور و جلوگیری از سوء استفاده برخی از مرفهین بی درد و ثروتمندان بی تفاوت که به جرئت در هیچ کجای کشور نقش آفرین نیستند و تنها تا جایی که منافع آنها ایجاب می کند با نظام همراهی می کنند، بخواهیم عموم مردم و مستضعفین که اکثریت کشور را تشکیل می دهند و همراهان و حامیان اصلی انقلاب و کشور هستند را قربانی کنیم، دقیقا همان هدفی است که دشمن دنبال می کند.
و متاسفانه امروز معلوم نیست که این مردم که به نظام اسلامی پناه آورده اند، زیر فشارهای کمرشکن اقتصادی چگونه زندگی می کنند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اذعان به اینکه موافق جراحی اقتصادی کشور بوده است ادامه داد؛
آن زمان که این جراحی شروع شد ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان یارانه مبلغ قابل قبولی بود اما در شرایط فعلی که قیمت هر کیلو گوشت با استخوان حداقل به ۵۲۰ هزار تومان رسیده این مبلغ کفاف زندگی هیچکس را نمی دهد و خبردار هستیم که برخی حتی برای خرید پای مرغ، جلوی مغازه ها صف می کشند چرا که توان خرید مرغ را ندارند.

مسئول حوزه علمیه محمودیه با بیان اینکه همین مردم هستند که برای نظام جان می دهند و در آینده نزدیک باید برای دادن رای در انتخابات شرکت کنند افزود :
چه ضرورتی دارد که در اوج سرما و در این شرایط حساس نزدیک به انتخابات ناگهان قیمت گاز مایع چنین افزایشی پیدا کند؟ در حالیکه مصرف کننده گاز مایع افراد نیازمند جامعه هستند که حتی پول لوله کشی گاز خانه خود را ندارند و خیلی ها حتی برای تهیه نفت صف می بندند.

حجت الاسلام طاهری گفت : روحانیت در حالیکه خود جزء همین قشر محسوب می شود ،ولی وظیفه اصلی خود را حمایت از نظام می داند ولی چگونه نتایج این بی تدبیری ها و فساد را از اذهان مردم برطرف کند و چه پاسخی برای مردم دارد تا آنها را تشویق به حضور در صحنه های مختلف و مشارکت در انتخابات کند؟ اگرچه بحمدالله ملت قهرمان و ولایتمدار ایران اسلامی و ضعفا و محرومین جامعه همیشه پای دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه ایستاده اند و خواهند ایستاد

برخی جریان های سیاسی تیشه به ریشه نظام می زنند.

برخی جریان های سیاسی تیشه به ریشه نظام می زنند.