حجت الاسلام والمسلمین طاهری ؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) بلاگردان نظام است و نقش مهمی در تامین امنیت کشور دارد.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری ؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) بلاگردان نظام است و نقش مهمی در تامین امنیت کشور دارد.
کمیته امداد استان فارس

دیدار مدیرکل و جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس با تولیت آستان مطهر حضرت سید علاءالدین حسین علیه السلام

در این دیدار تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین علیه السلام با اشاره به حدیث شریف «عجلوا بالصدقه قبل نزول البلا» و جایگاه ویژه صدقه به محرومان در نظام اسلامی گفت؛ از کرامت حضرت امام این بود که با پول های خرد درون جیب خود باعث تشکیل این کمیته ی عریض و طویل خدمت رسان به محرومین گردید و باعث شد تا صدقات جاریه ی مردم در کنار خون پر برکت شهیدان تبدیل به بلاگردان نظام اسلامی شود.

حجت الاسلام طاهری افزود ؛ اعتقاد دارم که کمیته ی امداد امام خمینی (ره) از دلایل پا برجایی انقلاب اسلامی است که بر اثر نگاه بلند حضرت امام (ره) در رابطه با لزوم حفظ نظام در طولانی مدت و با استعانت از امدادهای الهی تشکیل شده و باعث پیوند ابدی نام مبارک امام (ره) با اهداف اصلی انقلاب که خدمت رسانی به محرومان است گردیده است.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به اهمیت صدقه نزد اهل بیت علیهم السلام و وجود آثار زخم انبان های صدقه بر پیکر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در زمان شهادت اذعان داشت ؛
امامان معصوم (ع) همواره تلاش داشتند تا مردم را از محرومیت و استضعاف نظام های ستمگر برهانند و این از سیاست های نظام های سلطه گر و استکباری است که مردم را محروم نگه می دارند تا بر گرده ی آنان سوار شوند اما این بر خلاف آیین اسلام و سیره ی اهل بیت علیهم السلام است.
وی ادامه داد ؛ حضرت امام (ره) در جهت استمرار سنت اهل بیت علیهم السلام و حرکت انقلاب در مسیر نظام اسلامی اقدام به راه اندازی کمیته امداد نمود تا وسیله ی رهایی محرومان از استضعاف را فراهم کند و دست استکبار را از زندگی آنان قطع سازد.

تولیت آستان قدس حسینی فلسفه پرداخت زکات را رفع محرومیت عنوان کرد و اذعان داشت : اینکه مسئولیت جمع آوری زکات به کمیته امداد امام خمینی ره واگذار شده حاوی این پیام مهم است که باید از زکات برای رفع محرومیت در جامعه استفاده کرد.
حجت الاسلام طاهری با اشاره به آیه مبارک «مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا» گفت : این همان کاری است که کمیته امداد امام خمینی ره در حال انجام آن است زیرا حیات تنها نجات از مرگ نیست بلکه رفع محرومیت و بازگرداندن امید از مصادیق مهم حیات است. کمک به جوانی که بر اثر مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دچار محرومیت شده و امید خود را از دست داده و در گوشه ای منزوی شده، برای بازگشت به زندگی طبیعی اجتماعی عین حیات بخشی است.

ایشان با بیان اینکه اشرار و استکبار برای آسیب به کشور به سراغ افراد محروم می روند اظهار داشت؛ نقش کمیته امداد در تامین امنیت کشور هم پر رنگ است چرا که با رفع محرومیت فکری و مادی باعث کوتاه کردن دست داعشی ها و معاندان از جوانان ناامید و محروم می شود. حتی این امکان فراهم است که از همین مددجویان یک ارتش قدرتمند مدافع انقلاب ایجاد شود چرا که زمینه ی آن به دلیل ارتباط خانواده مددجویان با کمیته ی امداد فراهم است.

وی با توصیه به رعایت حال مددجویان توسط کارگزاران کمیته امداد در هنگام خدمت رسانی بیان داشت؛ باید فشارهای موجود بر روی خانواده های مددجو را درک کرد و با استفاده از محبت و اخلاق آنها را از واکنش های ناشی از فشار فقر نجات داد و طعم خدمت رسانی را به ایشان چشاند و این توصیه ی امام موسی کاظم علیه السلام به علی بن یقین بود در زمانی که با ابراهیم جمّال رفتار ناپسندی داشت اما امام با رفتار سرد خود با علی بن یقطین باعث شد تا او به نشانه ی پشیمانی صورت خود را زیر پای ابراهیم جمّال قرار دهد در حالیکه وزیر حکومت عباسی بود.

دبیر جامعه روحانیت شیراز در پایان از کمیته ی امداد خواست تا ضمن اینکه دلجویی از مددجویان را سرلوحه ی رفتار خود قرار دهند، نسبت به پیشگیری از ایجاد یاس و خستگی در فرآیند خدمت رسانی نیز اهتمام داشته باشند و حفظ کرامت مددجویان را از اولویت های کاری خود بدانند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری ؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) بلاگردان نظام است و نقش مهمی در تامین امنیت کشور دارد.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری ؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) بلاگردان نظام است و نقش مهمی در تامین امنیت کشور دارد.
کمیته امداد استان فارس