شجاعت و روحیه شهادت طلبی نیروهای مسلح کشور باعث تحیّر جهانیان شده است.

دبیر جامعه روحانیت شیراز افزود ؛ شان نزول این آیه در حق امیر المومنین علیه السلام و همه ی کسانی است که در هر زمان جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و فدای ولی امر خود می کنند و مصادق بارز آن امروز، سپاهی ها، ارتشی ها و نیروهای مسلح کشور ما است که در همه ی میدان های دفاع از کشور، انقلاب و ولایت در حال نبرد و شهادت هستند و با تقدیم جان خود امنیت کشور را فراهم آورده اند.

ادامه خبر

بنیاد سادات برای موفقیت باید مردمی باشد

خوشحالیم که چند سالی است بنیاد سادات زیر نظر مقام معظم رهبری (حفظه الله) راه اندازی شده تا سنت زیبای اکرام به سادات احیاء شود و اگر بنیاد سادات می خواهد موفقیتی کسب کند باید بنیادی مردمی باشد و به صراحت می گویم که یک بنیاد دولتی در این عرصه نمی تواند موفق باشد.

ادامه خبر
روز زن طاهری

هر اتفاق بزرگی که در جهان رقم می خورد منشاء آن بانوان هستند

کسب علم توسط بانوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ارزش ویژه ای دارد و زنان ایرانی از هیچ فرصتی برای کسب علم محروم نیستند و ما به اینکه امروز بانوان در ایران در بخش های مختلف اجرایی، دانشگاهی،فرهنگی و ورزشی افتخار آفرینی می کنند به خود می بالیم.

ادامه خبر

جهاد تبیین باید همراه با بیان مشکلات مردم باشد‌.

روحانیت تنها مبلغ نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و آرمان های انقلاب اسلامی است، چرا که حاکمان و دولتمردان عوض می شوند اما نظام و روحانیت پیوسته باقی می ماند که باید در برابر مردم پاسخگو باشد و به همین دلیل ما نباید به گونه ای عمل کنیم که صدای مردم را نشنویم یا نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

ادامه خبر
روز زن طاهری

بندگی و تکلیف محوری دو ویژگی بارز حضرت زهرا (س) است

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اذعان به اینکه تنها راه نجات ما نیز تمسک به همین دو ویژگی است گفت : بندگی و تکلیف محوری رمز نجات هر انسانی است و به ویژه در نظام اسلامی باید به این دو مهم توجه ویژه داشته باشیم تا ان شالله در مسیر اهل بیت علیهم السلام سعادتمند شویم.

ادامه خبر

 حضرت حسين بن موسی الکاظم (ع) ملقب به «سیدعلاءالدین» کوچکترین فرزند امام موسی كاظم عليه السلام است. ایشان جوانی نیک نفس، با تقوا و مهربان بود و از جایگاه و عزت ویژه ای  نزد دو امام بزرگوار یعنی حضرت امام رضا (ع) و امام جواد (ع) برخوردار بوده اند. در حدود سال 202 ه.ق حضرت در مدینه همراه کاروان حضرت احمد بن موسي شاهچراغ عليه السلام شدند بدان امید که به  دیدار امام رضا (ع) که در آن زمان ولیعهد مامون عباسی و ساکن در شهر مرو بودند نائل شوند. اما در میانه ی مسیر و در شهر شيراز ، او و دیگر برادران بزرگوراش توسط ماموران حکومت مامون عباسی به شکل غریبانه ای به شهادت رسيدند.  قبر ایشان سال ها مورد بی توجهی و در گم نامی بودی تا اینکه پس از چند قرن بر اثر کرامت ظاهر شده از آن حضرت، کشف شد.  از آن زمان  مردمان پیوسته شاهد کرامات و غرائب از ایشان بوده اند به گونه ای که آوازه ی حضرت در اکناف عالم اسلام پیچید و ارداتمندان ایشان به ویژه در استان فارس و کشورهای عربی خلیج فارس چشمگیر هستند. در میان مردم نقل است که هیچ کس از بارگاه حضرت سیدعلاء الدین حسین (ع) دست خالی بیرون نمی رود و این خبر نزد بزرگان متواتر است که حرم ایشان مورد توجّه انبیاء، امامان و اولیاء الهی است و هر که در عالم رویا ایشان را زیارت کرده به صورت سید جوان بزرگواری بوده است.